Nasz POWER!

Nasza ADE z radością realizuje projekt “Akademia dobrych kompetencji”.
Termin realizacji projektu 01. 08. 2020 r. – 30. 06. 2022 r. Całkowita wartość projektu 616 283,08, dofinansowanie 493 029,46.

Celem głównym projektu jest:

• podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych naszych uczniów,
  • kompetencji zawodowych nauczycieli,
  • doposażenie Akademii w środki dydaktyczne pracowni przyrodniczych i matematycznej oraz doposażenie ADE w sprzęt komputerowy.

Działania projektowe

Dzięki realizacji projektu w Akademii w latach 2020/2021 i 2021/2022 zorganizujemy dla naszych uczniów dodatkowe zajęcia ukierunkowane na rozwój umiejętności interpersonalnych  w obszarze rozwiązywania problemów, uczenia się, kreatywności i innowacyjności oraz pracy w grupie:

• matematyczne,
  • z zakresu języka angielskiego,
  • praktycznego działania – eksperymentalne,
  • rozwijające kompetencje społeczne – TUS,
  • robotyki.

Nasi nauczyciele w ciągu dwóch lat szkolnych podniosą swoje kompetencje zawodowe w zakresie wykorzystania narzędzi TIK (e-podręcznik, Google Classroom) oraz innowacyjnych metod dydaktycznych w procesie nauczania oraz kształtowania umiejętności uniwersalnych podczas zajęć przedmiotowych.