PROJEKT “How not to get lost at home?”

Akademia Dobrej Edukacji w Jabłonnie realizowała projekt EOG/21/K4/W/0136 “Jak nie zabłądzić w domu? – propozycja modelu współpracy szkoły z uczniem w Edukacji Domowej i jego rodzicem – sprawdzone metody działania i nowe rozwiązania dla chętnych”.
Nasze działania zostały dofinansowane grantem ok. 150 000 EUR ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG 2014-2021 (Program Edukacja).

Projekt był realizowany w okresie kwiecień 2022 – lipiec 2023, nakierowany jest na poprawę jakości procesu dydaktycznego poprzez ułatwienie budowania dobrych relacji szkoła-uczeń-rodzic i wzmocnienie kompetencji osób przyjmujących na siebie nadzór nad kształceniem dziecka poza szkołą.The Project number  EOG/21/K4/W/0136 „How not to get lost at home? – proposing a cooperation model for schools, Homeschooling students and their parents: proven methods and new solutions – for those who consider it” benefits from a grant of about 150 000 EUR received from Iceland, Liechtenstein and Norway as part of the EEA Grants. The grant was awarded under the Education Programme 2014-2021. The implementation period of the project is April 2022 – July 2023. The Project aims to improve the quality of the didactic process by facilitating good school-student-parent relations and strengthening the competences of adults taking over the supervision of the child’s education outside school.

Bardzo się cieszymy, bo edukacja domowa i jej organizacja dla naszych uczniów jest dla nas bardzo ważna i od dawna się tym w ADE zajmujemy!
W realizację projektu zaangażowana jest cała kadra ADE, ale głównie są to Ania Nogaj, Justyna Górska-Guzik i Ola Skiba (nasza ADOwa koordynatorka edukacji domowej).
Tu na wizycie u jednego z partnerów projektu w Asgardur, School in the Cloud:

Przez półtora roku zespół ekspertów pracował nad wypracowaniem najlepszych rozwiązań, które są już dostępne! Zachęcamy do pobierania, korzystania:

📖 Ebook Informator „Krok Zero”
Praktyczne informacje dla edukatorów, nauczycieli i dyrektorów o formalnościach związanych z przejściem ucznia do edukacji domowej oraz egzaminami na koniec roku. Zawiera przykładowe gotowe arkusze egzaminacyjne!

📖 Ebook Inspiratorium Interdyscyplinarności
20 pomysłów na przygody edukacyjne dla uczniów w edukacji domowej i nie tylko! Pokazujemy jak w innowacyjny sposób przeplatać i łączyć treści tradycyjnie przyporządkowane do poszczególnych przedmiotów szkolnych.

📖 Ebook Domowe Rozmówki
Zbiór praktycznych porad i narzędzi dla rodziców zilustrowany przykładami wartościowych rozmów z dziećmi. Podsumowanie zamkniętego cyklu warsztatów tutoringowych dla rodziców prowadzonych przez naszych ekspertów.

📖 Ebook Inspirujące Historie
11 niepowtarzalnych, rodzinnych historii o edukacji domowej w Polsce i na Islandii, które mogą pomóc Ci świadomie wybrać najlepszą drogę dla Twojego dziecka. Dowiesz się, co nasi bohaterzy zawdzięczają edukacji domowej, a co było największą trudnością.

🎥 Video szkolenie dla rodziców
Teoria i praktyka edukacji domowej w pigułce. Prezentujemy blaski i cienie edukacji domowej w formie wywiadów z ekspertami edukacyjnymi i rodzicami. Poszczególne wątki nawiązują do e-booków rozwijających dany temat.
Obejrzyj

Odbyło się wiele ciekawych i merytorycznych spotkań. Oto kilka ujęć, gdzie intensywnie pracowaliśmy, szukaliśmy najlepszych rozwiązań i opracowywaliśmy materiały.

Więcej o projekcie