Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

ADE przystąpiło do projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo realizowanego przez Fundację Dbam o Swój Zasięg. Przed nami wiele działań związanych z tym projektem, ale pierwsze z nich już za nami.
Ostatnio w naszej szkole odbyły się warsztaty z używania gier komputerowych Granie na ekranie

Pierwsze lata szkoły podstawowej to rozwojowo bardzo ważny czas, od którego będzie zależało w jakie gry będą grały nasze dzieci i czy świadomie będą poruszać się w świecie gier komputerowych.
Mamy na to ogromny wpływ, możemy dać dzieciom wiele narzędzi, które je do tego przygotują, a w efekcie pomogą dokonywać świadomych i rozsądnych wyborów interaktywnej rozrywki.
Przede wszystkim, możemy dać dzieciom WIEDZĘ!
Z doświadczenia wiemy, że dzieci najlepiej uczą się od siebie nawzajem, więc zorganizowaliśmy uczniom naszej szkoły warsztaty prowadzone przez dwójkę z nich. Krzyś i Nikodem wprowadzili swoich kolegów w temat odpowiedzialnego korzystania z gier cyfrowych oraz opowiedzieli o negatywnych skutkach. Pokazali też, czego ciekawego można się z gier nauczyć!
Nasi wolontariusze wcześniej szkolili się do prowadzenia takich warsztatów w Fundacji Dbam o Swój Zasięg w ramach projektu “Granie na ekranie”.
Po wakacjach wracamy do działania!